اخبار > صدای زنگ ورزش در هیاهوی کلاس‌های درسی رنگ باخته است


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرکل دومین همایش ملی توسعه ورزش‌های همگانی:

صدای زنگ ورزش در هیاهوی کلاس‌های درسی رنگ باخته است

علی خرم‌دوست، در گفتگو با روابط عمومی هیئت ورزشهای همگانی استان اردبیل و خبرنگار مهر تصریح کرد: با وجود اینکه تدریس سایر دروس در زنگ ورزش تخلف بوده و افزایش ساعات تربیت‌بدنی در شورای عالی آموزش و پرورش نیز تصویب شده است، اما به نظر این اقدام برای توسعه ورزش در بین کودکان و نوجوانان کافی نباشد.

وی با اشاره به اینکه کمترین ساعات آموزشی مدارس به ورزش تخصیص داده شده است؛ افزود: کیفی‌سازی فعالیت‌های بدنی و پرداخت علمی و تخصصی ورزش‌های مختلف در بین دانش‌آموزان نباید غریب واقع شود.

دبیرکل دومین همایش ملی توسعه ورزش‌های همگانی با اعلام خطر نسبت به فراگیر شدن بازی‌های رایانه‌ای و شبکه‌های مجازی در بین نوجوانان و جوانان، تصریح کرد: مربیان تربیت‌بدنی که در مدارس فعال هستند، باید با جان دل برای فراگیرسازی و افزایش علاقه‌مندی جامعه هدف به ورزش کوشا باشند تا با ایده‌پردازی و آینده‌نگری مسیر رشد علمی دانش‌آموزان را فراهم کنند.

خرم‌دوست یادآور شد: فراگیرسازی ورزش در بین دانش‌آموزان رابطه مستقیمی با افزایش تمرکز ذهنی، کسب رتبه‌ها و نمرات مناسب در تحصیل، دستیابی به اعتماد به نفس و اجتماعی شدن داشته و باید والدین و مربیان این موضوع را مدنظر قرار دهند که ورزش کردن نه تنها در نقطه مقابل رشد تحصیلی قرار نداشته بلکه هموارکننده مسیر علمی و پیشرفت آینده‌سازان جامعه نیز خواهد بود.

وی ادامه داد: با برگزاری دومین همایش ملی توسعه و ارتقای ورزش‌های همگانی به دنبال پاسخگویی به این سوال بودیم که چگونه می‌توان ورزش را در تمامی شاخص‌ها عمومی کرده و در همگانی‌سازی ورزش به معنای واقعی کلمه موفق شد.

دبیرکل دومین همایش ملی توسعه ورزش‌های همگانی تصریح کرد: با حضور نخبگان و پژوهشگران علمی از سراسر کشور همایش ملی ارتقای ورزش‌های همگانی برای دومین بار متوالی به میزبانی اردبیل برگزار شد و همزمان با این همایش نیز چهار کارگاه مختلف آموزشی با هدف بهبود و ارتقای کیفی ورزش همگانی مختص مربیان، دانشجویان و دانش‌آموزان درنظر گرفته شد.


٢٣:٥٠ - سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٤٨٣٥    /    تعداد نمایش : ١٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به هيات ورزشهاي همگاني استان اردبيل مي باشد

سایت در حال به روز رسانی می باشد