اخبار > دغدغه توسعه ورزش در بین اقشار آسیب‌پذیر جامعه پررنگتر شود


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس هیأت ورزشهای همگانی استان اردبیل:

دغدغه توسعه ورزش در بین اقشار آسیب‌پذیر جامعه پررنگتر شود

 رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان اردبیل در جریان انعقاد تفاهم نامه هیأت ورزشهای همگانی، اداره کل ورزش و سازمان بهزیستی اردبیل اظهار کرد: با هدف درنظرگرفتن امکانات عادلانه ورزشی و ضرورت توجه مضاعف به مددجویان سازمان بهزیستی و دیگر مجموعه‌های خیریه و نیکوکاری به مانند کمیته امداد و دیگر بخش‌های فعال، نگاه ویژه‌ای در هیأت ورزش‌های همگانی و اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل در خصوص حمایت از اقشار آسیب‌پذیر وجود دارد.

 

 مرتضی تاج‌مهر با اشاره به نقش مهم ورزش در پویایی و نشاط جامعه، افزود: جامعه فعال نیازمند برخورداری از جوانانی سالم با ذهن‌ پویا بوده و بنا به اظهار نظر کارشناسان، ورزش به عنوان محرک اصلی توسعه در ابعاد مختلف تعیین شده است.

 

وی یادآور شد: یکی از مهمترین دغدغه‌مندی‌های موجود در بدنه مدیریتی ورزش استان، توجه مضاف و افزایش بیش از گذشته برنامه‌های مرتبط با مددجویان بوده و بابت فراهم شدن خدمت‌رسانی بیشتر به این گروه از جامعه خرسندیم.

 

فرصت‌های جدید ویژه سالمندان اردبیلی خلق می‌شود

 

 معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی استان اردبیل نیز در این خصوص اظهار کرد: ورزش سالمندان نیازمند انجام برنامه‌ریزی‌ منسجم بوده و می‌توان با حرکت کردن به سمت و سوی برنامه محوری و استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها جامعه آماری بیشتری را از این گروه سنی پوشش داد.

 

 یعقوبی ادامه داد: کودکانی که در مراکز بهزیستی تحت پوشش قرار دارند، از دیگر اولویت‌های مهم سازمان بهزیستی هستند تا با رونق‌بخشی به  فعالیت‌های ورزشی و نشاط مضاعف آنان در افزایش اعتماد به نفس و سلامت جسمی و ذهنی آنان کمک شود.

 

تدوین تقویم سالیانه ورزشی ویژه مددجویان بهزیستی

 

 بهرام آقاخانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز درجریان انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی اظهار کرد: پیشرو بودن سازمان بهزیستی در اجرای برنامه‌های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی قابل تقدیر بوده و مطمئنا با تداوم چنین رویکردی دستیابی به اهداف حمایتی از اقشار آسیب‌پذیر رنگ و بوی جدی و عملیاتی به خود خواهد گرفت.

 

 وی ادامه داد: پیوند دو دستگاه ورزشی و مجموعه بهزیستی باعث افزایش تعامل و ارتباط دوجانبه خواهد شد و با تدوین تقویم سالیانه ورزشی مرتبط با برنامه‌های بهزیستی گام‌های ارزنده‌ای در فراگیرسازی ورزش برداشته می‌شود.

 

 مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل یادآور شد: توجه به ورزش در خانه‌های سالمندان، مهدکودک‌ها، مراکز ترک اعتیاد، درنظر گرفتن برنامه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی ویژه کودکان کار و خانواده‌های مددجویان از جمله اهداف مهمی بوده که در تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی به دنبال اجرایی شدن هر چه مطلوب آن خواهیم بود.

 

 آقاخانی ادامه داد: برنامه‌های ورزشی استان اردبیل در بخش ورزش‌های همگانی در 13 محور برنامه‌ریزی شده که یکی از محورهای اساسی مدنظر، مرتبط با پویاسازی جامعه هدف سازمان بهزیستی بوده و چنین تفاهم‌نامه‌هایی که منجر به ارتباط و تعامل گسترده با اقشار آسیب‌پذیر جامعه شود؛ بسیار ارزشمند است.٢٠:٥٢ - دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٤٨١٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به هيات ورزشهاي همگاني استان اردبيل مي باشد

سایت در حال به روز رسانی می باشد