اخبار > طرح سنجش ساختار قامتی زنان روستایی برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

طرح سنجش ساختار قامتی زنان روستایی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی هیأت ورزشهای همگانی استان اردبیل، نشست هماهنگی طرح سنجش ساختار قامتی ویژه زنان روستایی در حضور معاون ورزشی اداره ورزش، معاون امور بانوان و رئیس هیأت ورزشهای همگانی اردبیل برگزار شد.

در این نشست که مرتضی تاج مهر به نمایندگی از هیأت ورزشهای همگانی اردبیل حضور داشت، نقطه نظرات لازم در خصوص برگزاری هر چه مناسب طرحهای مربوط به ساختار قامتی بانوان روستایی اعلام شد.

 

مژگان سلطانی، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل با اشاره به اینکه وضعیت جسمانی و ساختار اسکلتی هر فرد متأثر از عادات حرکتی، زندگی فردی و شغلی بوده و آگاهی از آن یک ضرورت جدی است؛ اظهار کرد: پژوهش‌ها نشانگر آن بوده که به دلیل عدم آموزش کافی و وجود عادت‌های شغلی خاص در زندگی روزانه زنان و دختران روستایی ناهنجاری‌های قامتی شایع شده و در حال افزایش است.

 

وی افزود: شناسایی و بررسی ساختار قامتی بانوان روستایی از سال گذشته با هدف افزایش آگاهی بانوان نسبت به وضعیت قامتی و اصلاح عادت‌های حرکتی روزانه و شغلی در دستور کار معاونت توسعه ورزش بانوان قرار گرفته و با همکاری استان‌های کشور در مرحله اول طرح مذکور 615 روستا و 72 هزار و 769 نفر از بانوان تحت غربالگری و آموزش‌های لازم قرار گرفتند.

 

معاون امور بانوان ورزش و جوانان استان اردبیل تصریح کرد: با اعلام دستورالعمل اجرایی به نهادهای مرتبط، مرحله دوم طرح سنجش ساختار قامتی ویژه زنان و دختران روستایی در استان اردبیل نیز برگزار خواهد شد.

 

سلطانی یادآور شد: به منظور اجرایی کردن هر چه مناسب طرح سنجش ساختار قامتی ویژه زنان و دختران روستایی جلب مشارکت سایر بخش‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و سمن‌ها، طبقه‌بندی و انتخاب روستاها بر مبنای شاخص‌های جمعیت و پراکندگی جغرافیایی، برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مجریان، سنجش ادواری قامتی بررسی تأثیر حرکات اصلاحی و پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی بیان کرد: بدین منظور کارگروه اجرایی سنجش ساختار قامتی زنان و دختران روستایی در سطح استان تشکیل شده و با به اشتراک گذاشتن یافته‌ها و تجارب اجرایی طرح در شوراهای منطقه‌ای و همایش‌های علمی به دنبال دستیابی به اهداف مورد نظر خواهیم بود.

 

معاون امور بانوان ورزش و جوانان استان اردبیل از اجرایی شدن این طرح تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در طرح سنجش ساختار قامتی زنان و دختران، از تمامی روستاهای کشور  افراد بالای 15 سال سن شرکت خواهند کرد و تأمین اعتبار اجرای این طرح از محل ماده 94 برنامه ششم توسعه انجام پذیرفته است.

 


١١:٢٣ - يکشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٤٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به هيات ورزشهاي همگاني استان اردبيل مي باشد

سایت در حال به روز رسانی می باشد