چاپ        ارسال به دوست

نشست تبیین برنامه ها و آشنایی با سازمان های جدید فدراسیون ورزش های همگانی

به گزارش روابط عمومی هیات ورزشهای هنمگانی استان اردبیل ، پیش از ظهر امروز جلسه تبیین برنامه ها و آشنایی با سازمان های جدید فدراسیون ورزش های همگانی با حضور ملایی سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی ، آقاخانی مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل و روسا و نائب رئیسان محترم هیات ورزش های همگانی استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، کردستان ، زنجان و اردبیل در شهر توریستی سرعین برگزار شد.
سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی در این جلسه به شفاف سازی چهار سازمان اصلی فدراسیون با رویکرد تفکر سیستمی(ایجاد جامعه فعال ، ایجاد مردم فعال ، ایجاد محیط فعال ، ایجاد سیستم فعال) پرداخت.
در این نشست افشین ملایی سفیددشتی سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی، مباحث مطروحه مربوط به ورزش کشور را در سطح کلان دانست و گفت: توسعه ورزش همگانی کشور صرفاً محدود به یک فدراسیون خاص نبوده و وزارت ورزش و جوانانبه عنوان ستاد و فدراسیون ورزش‌های همگانی به عنوان صف باید به یک ادبیات مشترک در این زمینه برسند.
وی همچنین به ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های ملی اشاره کرد و گفت: زمانی که ظرفیت‌های ملی مطرح می‌شود، منظور تمام ظرفیت هاست، به طور مثال در طول سالیان گذشته از کدام ظرفیت فرهنگی برای ترویج ورزش همگانی استفاده شده است. با توجه به گستردگی مساله فرهنگ، کدام بعد فرهنگی در خدمت فرهنگ سازی برای ورزش همگانی قرار گرفته است تا ورزش به عنوان یک باور در ذهن شهروندان نهادینه شود.
سرپرست فدراسیون در ادامه افزود: از چهار تا هشت سال آینده از ادبیاتی که برای توسعه ورزش همگانی از آن استفاده خواهد شد ادبیات علمی است. هدف ما داشتن جامعه فعال و اصلاح نگرش عموم مردم است. اگر ما به عنوان دست اندرکاران حوزه ورزش همگانی گرد هم آمدیم، باید بدانیم اصلی ترین مأموریت ما در حوزه آموزش و اقدامات ترویجی، اصلاح نگرش عامه مردم است.
وی با بیان اینکه اصلی‌ترین مأموریت سازمان آموزشی ما ارتقا سواد حرکتی در رده‌های پایه است گفت: مأموریت اصلی ما برگزاری دوره‌های تخصصی در رده‌های سنی نیست. ما باید با یک سازماندهی جدید به سمتی برویم که مردم توسعه ورزش همگانی، فواید آن و نیز تأثیراتی که در زندگی شأن خواهد داشت را در ادبیات ما، فضای مجازی و صدا و سیما بشنوند و عادت کنند.
سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی ادامه داد : این که ورزش برای زیست ما ضروری ست، ورزش برای جامعه و تربیت فرزندان ما با اهمیت است. این اصلی‌ترین مأموریت ماست که بتوانیم اکثریت را به این سمت سوق بدهیم و مردم را دعوت به مشارکت هرچه بیشتر در ورزش همگانی کنیم. اولین موردی که اهمیت دارد سازماندهی نهادهای آموزشی، افکار عمومی و اصلاح نگرش عمومی است که قطعاً به آن خواهیم پرداخت.
ملایی با اشاره به برخی از مشکلات موجود در حوزه ورزش همگانی اظهار داشت: امروزه محیط فعال از عوامل مؤثر در توسعه ورزش همگانی است، هر جا که انسان زیست می‌کند، کار می‌کند، بایستی امکان دسترسی به فعالیت‌های ورزشی، امکانات ورزشی برای او فراهم بشود، ما باید انجام و دسترسی به فعالیت ورزشی را به گونه‌ای برای شهروندان تعریف کنیم که از نظر اقتصادی به صرفه باشد، اگر من به عنوان یک شهروند برای ورزش کردن، باید روزانه ۲۰ هزار تومان خودم و خانواده ام برای ورزش کردن بپردازم، مسلماً این یک نکته منفی است، در حوزه‌ای که می‌دانیم تورم یک مشکل جدی است. بنابراین توسعه عادلانه، جانمایی آگاهانه امکانات ورزشی از زمره عواملی است که باید مورد توجه دست اندرکارانطراحی شهری خصوصاً شهرداران قرار بگیرد.

او با اشاره به برنامه‌های این مدیریت در سال جدید افزود: در گام نخست، ذهن و بینش مردم را نسبت به ورزش کردن تغییر می‌دهیم و آن را به عنوان یک ضرورت در ذهن مردم جا بیاندازیم. سیستم دوم، محیط را فعال می‌کنیم، در سیستم سوم، تولید برنامه‌هایی را باید داشته باشیم که هر شهروند و هر گروه جمعیتی متناسب با نیازهایش، این ظرفیت را در برنامه‌های ما ببیند که مشارکت کند. یعنی کهنسالان ما نیاز به برنامه‌های متفاوت دارند، یعنی بانوان ما، خردسالان ما یک راهبرد مشخص و کلیشه را نمی‌توانیم برای آحاد جامعه فرموله کنیم. نمی‌توانیم بدون مطالعه وضعیت اجتماعی، اقتصادی و امنیتی، جغرافیایی و فردی مردم، برنامه تدوین کنیم و انتظار مشارکت میلیونی مردم داشته باشیم. مردم ما باهوش‌اند، زمانی در فرآیندی مشارکت می‌کنند که پیش از هر چیز تشخیص داده باشند که برنامه‌ای که برای آنها تدوین شده است، متناسب با نیازها و واقعیت‌های محیط آنان بوده و در صورت استفاده اثر مثبت دارد و به نیازهایشان پاسخ می‌دهد، در آن مشارکت می‌کنند. هر جا مشارکت پایین است نشان می‌دهد که آن برنامه متناسب با نیازها و واقعیت‌های محیط آنان نبوده است. سیستم چهارم، سیستم‌های فعال است، سیستم‌های فعال کاری است. رئیس هیأت باید به عنوان محور اساسی در استان خود ایفای نقش کند، ببینیم چه مهارت‌هایی نیاز است، چه اطلاعات و دانشی مورد نیاز است بنابراین رؤسای هیأت‌های ورزش همگانی استان‌ها مآموریت دارند، با تعامل مستمر با اساتید و دانشگاه شهر و استان خود در تعامل بوده و منادی علمی و عملی توسعه ورزش‌های همگانی در ابعاد چهارگانه در استان خود باشند.

دکتر میترا روحی، سرپرست نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزش های همگانی در پایان نشست هم اندیشی در سرعین گفت: خروجی مباحث مطرح شده مطمئنا در برنامه های فدراسیون تاثیر مستقیم خواهد داشت.

همچنین اظهار داشت: برگزاری این نشست ها باعث نزدیکی فکری هر چه بیشتر مسئولان فدراسیون و همکارانمان  در هیاتهای استانی خواهد شد.

وی در ادامه گفت: مباحث بسیار خوب، مفید و کاربردی در نشست سه شنبه 18 تیرماه مطرح شد و روسای هیاتها و نواب رییس بانوان نیز برنامه ها و  نقطه نظرات خود را بیان کردند.

روحی با اشاره به اینکه فدراسیون در مسیر جدید، به توسعه پایدار ورزش های همگانی نگاه عمیقی دارد، گفت: تفکر ما تفکر جمعی است؛ یعنی استفاده از همه ظرفیت های مدیریتی، علمی و فنی همه کسانی که توسعه ورزش همگانی که بر محور سلامت عمومی جامعه استوار است، را یک پروژه ملی می بینند.

سرپرست نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزش های همگانی در خصوص نشست های هم اندیشی با مسئولان هیاتهای استانی گفت: این نشست ها بطور منظم و جدی در آینده ادامه خواهد یافت و ما از هر ایده جدیدی استقبال می کنیم

درپایان اظهارات سرپرست فدراسیون و کارگروه سازمانی فدراسیون همچنین تمامی روسا و نائب رئیسان استانهای شرکت کننده ، ضمن تشکر از میزبانی استان اردبیل از آقای تاج مهر ،رئیس هیات ورزشهای همگانی در حسن اجرای جلسه منطقه شمالغرب کشور و پیشگامی در پیاده نمودن الگوهای توسعه پایدار ورزش همگانی دراستان اردبیل قدردانی خودرا ابراز داشتند

 


١٨:٠٨ - سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٤٩١١    /    تعداد نمایش : ١١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
با صدور حکمی
ریس هیئت ورزشهای همگانی شهرستان اردبیل منصوب شد
به گزارش روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی استان اردبیل با حکم آقای مرتضی تاجمهر رئیس هیات ورزشهای همگانی استان ، اقای سید خلیل حسینی به عنوان رئیس هیات ورزشهای همگانی شهرستان اردبیل منصوب شد
 ١٩:٠٠ - سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
بمناسبت گرامیداشت هفته دولت
مسابقات آمادگی جسمانی کارکنان دستگاههای اجرایی استان برگزار گردید
مسابقات آمادگی جسمانی کارکنان دستگاههای اجرایی استان بمناسبت گرامیداشت هفته دولت در بخش آقایان ، صبح روز دوشنبه با شرکت 47 ورزشکار درقالب 11 تیم از ادارات ، شرکت و سازمانها ، در مجموعه ورزشی رضا زاده اردبیل برگزار گردید
 ١٨:٤٣ - سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
بمناسبت گرامیداشت هفته دولت
مسابقات طناب کشی کارکنان دستگاههای اجرایی استان برگزار گردید.
مسابقات طناب کشی کارکنان دستگاههای اجرایی استان بمناسبت گرامیداشت هفته دولت در بخش آقایان و بانوان ، صبح روز سه شنبه برگزار گردید.
 ١٨:٢٣ - سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا در دهه اول ماه محرم درسالن رضازاده اردبیل
مراسم پرفیض زیارت عاشورا در دهه اول ماه محرم درسالن رضازاده اردبیل صبح امروزبرگزارشد.
مراسم پرفیض زیارت عاشورا در دهه اول ماه محرم صبح امروز98/06/17 درسالن رضازاده اردبیل برگزارشد.
 ١١:٢٧ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
جشنواره ملی بادی بالانس بانوان دراردبیل
جشنواره ملی بادی بالانس ویژه بانوان درپارک بانوان اردبیل برگزارشد
جشنواره ملی بادی بالانس ویژه بانوان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت باشعار"بادی بالانس ورزش سبزباارزش"راس ساعت۹صبح روزپنج شنبه مورخ 98/06/07باحضوربیش از۱۰۰نفرازبانوان بااجرای حرکات ترکیبی وتعادلی بادی بالانس درپارک بانوان اردبیل برگزارشد
 ١٢:٤٢ - يکشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
جشنواره ملی فیوژن فیتنس دراردبیل
جشنواره ملی فیوژن فیتنس بانوان درپارک بانوان اردبیل برگزارشد
جشنواره ملی فیوژن فیتنس ساعت10صبح روزپنجشنبه مورخ98/06/07بااستقبال گرم بیش از۶۰نفر ازبانوان درپارک بانوان اردبیل برگزارشد
 ١٢:٠٣ - يکشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیمایش خانوادگی کمیته ورزشهای طبیعی هیئت ورزشهای همگانی استان اردبیل
پیمایش خانوادگی بازنشستگان اردبیل درمنطقه فندقلوبرگزارشد.
پیمایش خانوادگی به همت کمیته ورزشهای طبیعی هئیت ورزشهای همگانی استان باحضوربیش ازیکصدنفر وبامشارکت صندوق بازنشستگان کشوری استان باشعار خانواده فعال ،تابستانی جذاب
 ١٠:٥١ - شنبه ٢ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
بمناسبت گرامیداشت عیدغدیرخم وهفته امامت وولایت
مراسم تجلیل ازسادات هیئت ورزش های همگانی استان اردبیل
مراسم تجلیل ازسادات هیئت ورزش های همگانی استان اردبیل بمناسبت گرامیداشت عیدغدیرخم وهفته امامت وولایت
 ١١:٥٩ - دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>